Decks:

Bowler Graveyard deck (vhodný do turnajov)

  • View Master Deck
  • shika
  • 8
  • Defensive
  • 3.9
  • Aug 09, 2017 (16 months ago)
6
Bowler
Rarity: Epic
Type: Troop
This big blue dude digs the simple things in life - Dark Elixir drinks and throwing rocks. His massive boulders bounce off their target, landing behind for a double strike.
Seen in 0% of the last 50 competitive decks.
6
Bowler
5
Graveyard
Rarity: Legendary
Type: Spell
Surprise! It's a party. A Skeleton party, anywhere in the Arena. Yay!
Seen in 0% of the last 50 competitive decks.
5
Graveyard
3
Knight
Rarity: Common
Type: Troop
A tough melee fighter. The Barbarian's handsome, cultured cousin. Rumor has it that he was knighted based on the sheer awesomeness of his mustache alone.
Seen in 2% of the last 50 competitive decks.
3
Knight
3
Archers
Rarity: Common
Type: Troop
A pair of unarmored ranged attackers. They'll help you with ground and air unit attacks, but you're own your own with coloring your hair.
Seen in 6% of the last 50 competitive decks.
3
Archers
3
Tombstone
Rarity: Rare
Type: Building
Troop building that periodically deploys Skeletons to fight the enemy. When destroyed, spawns 6 Skeletons. Creepy!
Seen in 4% of the last 50 competitive decks.
3
Tombstone
3
Arrows
Rarity: Common
Type: Spell
Arrows pepper a large area damaging everyone hit. Reduced damage to crown towers.
Seen in 30% of the last 50 competitive decks.
3
Arrows
4
Poison
Rarity: Epic
Type: Spell
Covers the target area in a sticky toxin, damaging and slowing down troops and buildings. Remember solvent abuse can kill.
Seen in 20% of the last 50 competitive decks.
4
Poison
4
Baby Dragon
Rarity: Epic
Type: Troop
Flying troop that deals area damage. Baby dragons hatch cute, hungry, and ready for a barbeque.
Seen in 6% of the last 50 competitive decks.
4
Baby Dragon

Deck Audit

Cards that are commonly used to counter multiple cards in this deck:

5
Minion Horde
Rarity: Common
Type: Troop
Six fast, unarmored flying attackers. Three's a crowd, six is a horde!
Seen in 32% of the last 50 competitive decks.
5
Minion Horde
3
Minions
Rarity: Common
Type: Troop
Three fast, unarmored flying attackers. Roses are red, minions are blue, they can fly, and will crush you!
Seen in 40% of the last 50 competitive decks.
3
Minions
4
Baby Dragon
Rarity: Epic
Type: Troop
Flying troop that deals area damage. Baby dragons hatch cute, hungry, and ready for a barbeque.
Seen in 6% of the last 50 competitive decks.
4
Baby Dragon
3
Archers
Rarity: Common
Type: Troop
A pair of unarmored ranged attackers. They'll help you with ground and air unit attacks, but you're own your own with coloring your hair.
Seen in 6% of the last 50 competitive decks.
3
Archers
2
Spear Goblins
Rarity: Common
Type: Troop
Three unarmored ranged attackers. Who the heck taught these guys to throw spears!?! Who thought that was a good idea?!
Seen in 24% of the last 50 competitive decks.
2
Spear Goblins
5
Barbarians
Rarity: Common
Type: Troop
A horde of melee attackers with mean mustaches and even meaner tempers.
Seen in 24% of the last 50 competitive decks.
5
Barbarians

Guide

Čaute. Rozhodol som sa napísať túto recenziu na jeden neobvykle silný deck, ktorý výborne funguje najmä v turnajoch, kde je dlhší "overtime". Mám rád univerzálne dobré decky, ktoré nemajú príliš veľa prirodzených counterov. Ak raz pochopíte jeho logiku, môžte s týmto deckom porážať aj hráčov s 4500+ trofejami (na tých turnajoch). Vyžaduje to však, aby ste mali karty na leveloch turnajového štandardu, t.j. 9/7/4/1 (common/rare/epic/legendary).

 

Pozrime sa bližšie, čo máme v decku:

 

Bowler - dokážete s ním v obrane spacifikovať takmer všetko, čo súčasne ide po zemi, dáva veľký damage a disponuje málo životami (napr. mušketiérka). Ide o absolútne kľúčovú kartu, aby deck správne fungoval. Je dôležité nezačínať s ním hru, pokiaľ nemáte naozaj veľmi zlú začiatočnú "handu" (aj vtedy obvykle radšej čakám na prvý krok súpera). Keď už príde na jeho položenie, najčastejšie ho pokladáme priamo pred jednu z Crown veží. Bowler nie je primárne karta určená na push/útok, hoci je drahá a má veľa života. Mal som aj hry, kedy som za celú hru nepoložil jediného Bowlera, pretože súper nemal až tak silný pozemný útok.

 

Graveyard - je to, vďaka čomu vyhrávate s týmto deckom všetky hry. Ku Graveyardu iba toľko, že keď už sa rozhodneme ho použiť, je fakt dôležité položiť ho tak, aby kostlivci neaktivovali King´s tower, pretože to vo väčšine prípadov znamená istú prehru.

 

Poison - z trojice kúziel, poison, freeze a fireball... sa poison decky v kombinácii s graveyardom považujú všeobecne za najsilnejšie graveyard decky. Je to z dôvodu, že popri tom, ako útočíme, zároveň oslabujeme súperov protiútok. Požívame ho na 80-90 % ofenzívne, ale ak ide na vás veľký push, dá sa občas využiť aj v obrane.

 

Tombstone - v poslednom čase sú populárne tzv. rýchle bridge spamm decky, t.j. mnoho hráčov hrá jednotky, ako Battle-ram, Banditka, Elitní barbariáni.... ktorých najlepšie vyriešite momentálne s Tombstonom. Je to výhodnejšie, ako si dať Inferno Tower (deck by už bol pridrahý potom a obrane by to až tak nepomohlo). Tombstone vám dosť pomôže aj proti jednotkám typu Hog alebo Giant. Doporučujem nezačínať s ním na začiatku hru, kým neviete, čo súper má, ide o vzácny komponent tohto decku.

 

Šípy - slabinou decku je trošku vzdušná obrana a toto kúzlo ju rozhodne posilní. Šípy odporúčam dávať na "poslednú chvíľu", niekedy tak trafíte toho viacej, ako ste pôvodne plánovali.

 

Archers - plnia roľu hlavne solídnej vzdušnej obrany. S niečím musíte ubrániť aj napr. balón. Vynikajúco fungujú aj proti Night Witch. Je to ideálna začiatočná karta, ak nechcete nechať začať súpera.

 

Knight - tento mini-tank s pomerne veľa životmi, má univerzálne využitie a preto je zaradený aj do tohto decku. Ak mu ostanú nejaké životy, je vhodný aj na tankovanie pre Graveyard. Na útok ho obvykle používame častejšie, ako Bowlera (vzhľadom na šetrenie elixíru).

 

Baby dragon - "Bejbáč" je jedna z tých kariet, podobná Bowlerovi, ktoré sú veľké, tučné a dokopy nič nerobia :) Do decku sa však veľmi hodí, pretože dokáže účinne zrýchliť hru. V útoku na tankovanie pre Graveyard je spomedzi všetkých jednotiek pre súpera obvykle najnepríjemnejší (lebo má menej času naňho reagovať ako napr. na Bowlera či Knighta). 

 

 

Idea decku:

 

Ideálny čas na položenie Graveyardu je vtedy, ak máme na ruke a predovšetkým dostatok elixíru na Poison a súčasne tento push podporuje aspoň jeden z tankov (napr. Knight), na ktorého sa následne zameria veža. Graveyard teda dávame, iba ak máme 8-9 paličiek elixíru najmenej, ideálne 10. Čiže inými slovami, musíte šetriť elixír ako soľ. Push je úspešný len vtedy, ak niečo veži miniete. Preto treba mať v talóne dostatok elixíru, to je alfou a omegou tohto decku. Treba na to myslieť najmä prvé dve minúty hry.

 

Poison sa nedáva preventívne, ale vždy treba počkať, kým súper ukáže, čím ide váš Graveyard brániť :)

 

Netreba nič unáhliť, pretože snažíte sa primárne vyhrať typu 1-0. Nechcete "tradovať" vežu za vežu, pokiaľ vás k tomu súper nedonúti svojím silným deckom. Pretože potom sa aktivuje King´s tower, ktorá s našimi kostlivcami dokáže spraviť rýchly proces. Napriek tomu, hru je možné vyhrať aj 2-1, a to tak, že položíte Bowlera/Baby Dragona na stred k súperovi tak, aby sa zamerali naňho "obe" veže a dáte Graveyard (prípadne aj Poison). Treba si na to ušetriť všetok elixír čo máte. Mnoho hráčov si myslí, že ak už zničili Graveyard decku jednu vežu, prakticky hru vyhrali, ale práve najmä vďaka Bowlerovi bojujete normálne ďalej o víťazstvo, len je tam kúsok nevýhoda.

 

Problémy decku:

 

Problémom nie sú ani tak nejaké strašné countre, tých ozaj nie je mnoho... ide viac o to, ako prvé dve minúty skonsolidujete svoj deck. Obrana decku nie je až taká skvelá, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ubrániť sa síce dá všetko, ale musíte mať na ruke tie správne karty. Niekedy vám šťastie "nadelí" fantastickú začiatočnú handu, s kartami, ktoré neubránia ani nahého Wizarda. Vtedy treba nenápadne precykliť deck, aby nejaká obrana k dispozícii bola. Ideálne je mať k dospozícii Tombstone, Bowlera, prípadne oboje :)  O priebehu hry sa niekedy už rozhoduje v prvých sekundách. Ak chceme začať hru, bezpečné je to s Archerkami alebo Knightom zozadu (niekedy aj s "Bejbáčom"). Dobrou taktikou je tiež na začiatku čakať, pretože čas hrá tomuto decku do karát. V double elixír čase je to pre súpera obvykle peklo, ak vás prvé dve minúty nenačne dostatočne.

 

Čo sa týka Graveyardu, najúčinnejšie obrany proti nemu sú Dart Goblin, Princess a Guardi, totiž na nich nereaguje dostatočne Poison resp. mu vedia uhnúť. Z kúziel vám dá najviac zabrať ak používa súper defenzívny Poison. Ak niečo z toho súper používa, treba sa mať na pozore a hrať svoje karty presnejšie ako obvykle.

 

Protivníci:

 

Elitní barbariáni - vyriešite ich jednoducho Bowlerom, vyhrať sa dá cca 80% zápasov... niekedy je hra tesnejšia, ak hrajú nejaký hybridný deck.

 

Hog rider - hlavná vec proti nemu je Tombstone + Archerky. Dobrý je proti nemu aj Bowler ale treba ho dať dostatočne skoro. Víťazných mám cca 70% zápasov.

 

Požierači kúziel - to sú decky, ktoré chcú vyhrať obvykle Goblin Barellom, a rôznymi cestami sa vám snažia minúť vaše Šípy, aby ste potom na nich nemali žiadne kúzlo než hodia Barell .... obvykle majú v decku aj Raketu, netreba sa potom nechať ňou obstreľovať, že vám trafí jednotky za 20 elixíru .... vyhrať sa dá cca 60% zápasov (ak majú aj princess), obvykle to hrajú profíci, čiže obvykle nejde o ľahký zápas...

 

Balón decky - z tejto kategórie je najnepríjemnejší deck Láva + Balón. Bráni sa to tak, že vždy keď dá súper Lávu, vy začnete okamžite protiútok na opačnej strane. Treba si ale nechať niečo aj do obrany, čiže nevyhadzovať zbytočne elixír a nerobiť paniku :) Kľúčový je potom Tombstone, ktorým odlákate Balón a musia sa naňho následne zamerať Archerky. Ak ešte máte nejký elixír, pomôže k tomu pridať aj Baby draka/Poison. S tými archerkami vám to musí výjsť, inak pravdepodobne tento match prehráte. Obvykle toto je typ zápasu, kde sa "vyčendžujú" veže a o druhú vežu sa musíte pokúsiť podľa návodu vyššie. Vyhrať sa dá v cca 50% prípadoch. 

 

Mortar alebo X-bow - tento deck je na nich priam counter, čiže vyhrať je možné cca 80% zápasov .... ale podceňovať ich rozhodne netreba, majú svoj jed aj tieto decky. Kľúčový v obrane je Bowler.

 

Golem/Giant decky - pri Golemovi, vždy ak ho súper položí (prípadne položí Elixír collector), začnete counterpush na opačnej strane podobne ako pri Láve :) Malo by to stačiť a cca 65% zápasov je víťazných. Najťažšie je, ak hrá Golem v kombinácii s Night Witch. Pri Giantovi naopak trpezlivo vyčkávate na svoju šancu... tam dávam až 80% šancu výhry.

 

3 muškety - no tak ak tento deck má mať nejaký fakt že counter, je to práve tento deck. Obzvlášť, ešte ak sú hrané s kúzlom "Heal". Brániť sa to ale dá, ak majú Battle-ram, čo je skoro vždy, je vhodné potom aby sa zameral na Tombstone a nie na vežu :) Víťazných je max 30% zápasov. Odporúčam pokúsiť sa dať dole vežu prvé dve minúty. Vtedy zvyknú kempiť s kolektormi. Ich slabinou je tiež to, že obvykle nemajú dorážací spell.